Górnicy Bitcoin Piła 23% Wzrost przychodów w sierpniu

Górnicy Bitcoinów cieszyli się 23% wzrostem przychodów w sierpniu, spowodowanym wyższymi opłatami sieciowymi z powodu zwiększonego wolumenu transakcji w łańcuchu, ponieważ Bitcoin (BTC) uniknął dziennego zamknięcia poniżej 11.000 dolarów w ciągu całego miesiąca.

Według danych Coin Metrics analizowanych przez CoinDesk, górnicy Bitcoin Profit wygenerowali w sierpniu szacowany przychód w wysokości 368 milionów dolarów, wzrastając z 300 milionów dolarów w lipcu, oraz trzeci z rzędu miesięczny wzrost przychodów górników.

Szacunki przychodów zakładają, że górnicy sprzedają swoje bitcoins natychmiast.
aug-rev
Miesięczne przychody z wydobycia bitcoinu od stycznia 2019 roku.
Źródło: Coin Metrics, CoinDesk Research

Opłaty sieciowe przyniosły w sierpniu 39 milionów dolarów, czyli 10,7% całkowitych przychodów, co stanowi najwyższy procent przychodów generowanych przez opłaty w ciągu ponad 18 miesięcy.
Odpowiednio, średnie dzienne opłaty kontynuowały lipcowy trend wzrostowy, utrzymując się na poziomie powyżej 2 dolarów za cały miesiąc sierpnia, według danych Coin Metrics.
aug-rev-2

Średnie dzienne opłaty w sieci Bitcoinów.

Źródło: Coin Metrics, CoinDesk Research
Lipcowy wzrost przychodów zbiegł się w czasie z wiecami akcji spółek górniczych notowanych na giełdzie, z których kilka nadal osiąga lepsze wyniki niż bitcoin.

Ponadto, Riot Blockchain, Marathon Patent Group odnotowała znaczący wzrost przychodów i zdolności wydobywczych w ciągu ostatniego kwartału. Firma Canaan Creative z siedzibą w Chinach, Hangzhou, odnotowała nawet w czerwcu wzrost przychodów o 160%.