Firma, która ukuła termin „szybkość mieszania”, nie jest zaniepokojona jego niedawnym spadkiem

Wskaźnik hash Bitcoin spadł w ciągu roku, chociaż cena pozostaje w dużej mierze niezmieniona.

Chociaż wskaźnik hash Bitcoin ( BTC ) gwałtownie spadł w ostatnich tygodniach, szef badań w Blockchain.com, Garrick Hileman, nie jest tym zaniepokojony

Blockchain .com został założony w 2011 roku przez sprzeciwiających się członkom innego wczesnego start-upu kryptowalutowego – Coinbase. Był jednym z pierwszych dostawców usług analitycznych Bitcoin, ostatecznie poszerzając swoje usługi o portfel nieupoważniony, giełdę i platformę pożyczek kryptograficznych. Firma ukuła również termin „szybkość mieszania” jako miernik, który „szacuje [] liczbę terahashów na sekundę w sieci Bitcoin”.

Szybkość mieszania Bitcoin jest zwykle bardzo zmienna. To spadła do najniższego punktu roku – 76 mln TH / s, w dniu 25 marca przed ustawieniem szereg maksimów cały czas po ostatnim bloku zmniejszył się o połowę w Bitcoin. Ten ostatni trend ostatecznie osiągnął punkt kulminacyjny w tempie 161 milionów TH / s 25 września.

Jednak miesiąc później ten trend się odwrócił, a wskaźnik hash spadł do 95 milionów TH / s 27 października. Chociaż ostateczna przyczyna pozostaje nieznana, niektórzy sugerują, że ostatni spadek był spowodowany sezonową migracją górników Bitcoin w Chinach .

W wywiadzie dla Cointelegraph Hileman wyjaśnił, że niekoniecznie postrzega spadek jako powód do niepokoju:

„Wskaźnik hashowania jest oczywiście znacznie wyższy niż obserwowany i spadł o połowę w maju. Więc dla mnie to nie jest rejestracja jako główny problem. To interesujący punkt danych. Ale widzieliśmy inne spadki od czasu zmniejszenia o połowę, które pod względem procentowych spadków wyglądają z grubsza podobnie. Może to być po prostu hałas lub coś, co nie jest tak znaczące, ale na pewno jest to coś do monitorowania ”.

Szybkość mieszania nieznacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku dni do 107 milionów TH / s. Wciąż jest niższy niż w roku, wszedł w 2020 ze 111 milionami tysięcy / s. Chociaż w przeszłości cena i wskaźnik hashowania wykazywały silną korelację, ostatni spadek wskaźnika hashowania nie wydaje się mieć wpływu na cenę .